Bendradarbiavimo iniciatyva „Gintarėlyje“
„Ko vienas negaliu, kartu mes galim viską“. Tokiu devizu į visuomenę kreipiasi labdaros ir paramos fondas „Algojimas“. Šio fondo vadovė ir steigėja edukologijos ekspertė Aušra Stančikienė tėvų iniciatyva lankėsi Gargždų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“.
Ji pristatė naujo kompleksiškai teikiamų paslaugų centro „Pojūčių klinika“ komandą, kuri tiria visuomenės ar atskiro individo santykius su jį supančia aplinka ir savimi, padeda šeimai, ugdytojams išlaikyti nesutrikdytą, natūralią asmens ir jį supančios aplinkos pusiausvyrą. Ši klinika, tai unikali kompleksiškai teikiamų paslaugų erdvė specialiųjų poreikių vaikams ir jų artimiesiems, kurioje taikomas visuminis požiūris į vaiką ir jo situaciją. Pedagogų komanda ir ugdytinio mama Jūratė Kontrimienė dalyvavo diskusijoje, kurioje „Pojūčių klinikos“ paslaugų modelio ir metodologijos autorė Aušra Stančikienė, drauge su specialistų komanda: vaikų psichologais Jonu Jokimu ir Gedvile Paškauskaite, ergoterapeute Martyna Bernadeta Dindaite, veiklų koordinatore Gineta Prudčenkaite pristatė holistiniu požiūriu paremtas paslaugas, kurios teikiamos vaikams, turintiems elgesio, emocinius ir kitus sutrikimus, išgyvenantiems psichologines krizes dėl amžiaus tarpsnių ypatumų ar galimų neigiamų aplinkos veiksnių. Komanda pristatė kaip parengiamas planas vaiko ugdymui, orientuojanti į nedalomą aplinkos kurioje žmogus gyvena visumą. Šeimoms, auginančioms savaip besivystantį vaiką, reikalinga įvairiapusė kompleksinė pagalba, o pedagogams svarbu žinios, atveriančios galimybę padėti šeimoms.
Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Alė Šimaitienė
2015 m. lapkričio 19 d. Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ „Pieštukų“ grupėje vyko kūrybinė filosofijos pamokėlė, kurią vedė Klaipėdos universiteto filosofijos dėstytoja dr. Ernesta Molotokienė. Vaikai kartu su pedagogėmis ir dėstytoja žaidė priešmokyklinio amžiaus vaikams adaptuotą žaidimą „Platono ola“. Filosofinio žaidimo metu vaikai suprato, kad mąstymas ir mokymasis įvairiausių naujų dalykų yra nuostabus užsiėmimas, o dar nuostabiau, kai tai galima daryti drauge ir dalytis su kitais. Šis užsiėmimas – „Gintarėlio“ pedagogų, vaikų, tėvelių ir dėstytojų kūrybiško bendradarbiavimo tradicija, siekiant praplėsti vaikų akiratį.
[nggallery id=40]
Nuolat ieškoma įvairių bendradarbiavimo su ugdytinių tėvais formų. Noriai priimamos tėvų iniciatyvos. Kasparo mama su specialiąja pedagoge Diana Jarutiene ir mokytojo padėjėjomis Aida Bieliauskiene ir Inga Linkuviene dalijosi informacija, gauta J. Tender ir ISADO parengtame seminare „Vizualinės pagalbos taikymas ugdant autizmo spektro ir kitus raidos sutrikimus turinčius vaikus“.
Dėkojame tėvams už bendradarbiavimą.
[nggallery id=28]
Gargždų lopšelis-darželis „Gintarėlis“ bendradarbiauja su Klaipėdos miesto lopšeliu-darželiu „Bangelė“. 2010 m. spalio 19 dieną klaipėdietės pakvietė į savo įstaigą, dalijosi patirtimi, supažindino su vykdomais projektais, tradicijomis. Bendradarbiauti planuoja ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai.
Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ iniciatyva 2012 m. balandžio 26 d. buvo įkurtas Lietuvos ikimokyklinių įstaigų „Gintarėlių“ sambūris. Palangoje susitikę visų 12-os Lietuvos darželių „Gintarėlis“ vadovai, pedagogai pasirašė bendradarbiavimo sutartis, keitėsi informacija, patirtimi, idėjomis, aptarė perspektyvas.